Instrukcja krok po kroku

Jeśli preferujesz naukę pojęć krok po kroku, zacznij od przewodnika po głównych zagadnieniach. Każdy kolejny rozdział opiera się na wiedzy nabytej w poprzednim, dlatego zalecamy nie pomijać żadnej części.

Myślenie po reactowemu

Dla wielu użytkowników Reacta kluczowy okazał się rozdział o myśleniu po reactowemu, który otwierał nowe perspektywy. Choć to prawdopodobnie najstarszy przewodnik po Reakcie, wciąż pozostaje aktualny i inspirujący.

Rekomendowane kursy

Niektórzy wolą korzystać z książek lub kursów wideo tworzonych przez innych użytkowników, ponieważ mogą one być bardziej pomocne. Dlatego stworzyliśmy listę rekomendowanych źródeł, w tym część darmowych, które mogą cię zainteresować.

Zaawansowane pojęcia

Kiedy już poczujesz się pewnie z podstawowymi pojęciami, a tworzenie kodu w React.js przynosi ci radość, możesz zainteresować się bardziej zaawansowanymi zagadnieniami. Ta sekcja zapozna cię z funkcjonalnościami, które choć rzadziej używane, są bardzo przydatne, takimi jak konteksty czy referencje.

Dokumentacja API

Sekcja dokumentacji API może okazać się przydatna, jeśli chcesz lepiej zrozumieć działanie poszczególnych funkcji i metod w React.js. Na przykład, dokumentacja klasy React.Component szczegółowo opisuje działanie setState() oraz metody z cyklu życia komponentu.

Słownik pojęć i FAQ

W słowniku pojęć znajdziesz przegląd najczęściej używanych terminów, które pojawiają się w dokumentacji Reacta. Sekcja FAQ zawiera krótkie pytania i odpowiedzi na najbardziej popularne tematy, abyś mógł szybko znaleźć odpowiedzi na nurtujące cię pytania.

Bądź na bieżąco

Blog Reacta jest oficjalnym źródłem aktualizacji i nowości od zespołu Reacta. Wszystkie istotne informacje, takie jak nowe wydania i zmiany w bibliotece, znajdziesz tam jako pierwszy.

Dokumentacje wersji

Nasza dokumentacja zawsze odzwierciedla najnowszą stabilną wersję Reacta. Starsze wersje dokumentacji są również dostępne, ale pamiętaj, że nie są już aktualizowane.