Wypróbuj Reacta

Środowisko doświadczalne

Jeśli chcesz przetestować Reacta, możesz skorzystać z narzędzi doświadczalnych dostępnych online. Wypróbuj szablon „Hello World” na CodePen, CodeSandbox lub StackBlitz.

Jeśli wolisz korzystać z własnego edytora tekstu, możesz również pobrać ten plik HTML, edytować go, a następnie otworzyć lokalnie w przeglądarce. Należy jednak pamiętać, że wymaga to pewnej konwersji kodu podczas uruchamiania, dlatego zalecamy używanie go tylko do prostych przykładów.

Dodaj Reacta do swojej strony

Możesz w kilka minut dodać Reacta do swojej strony HTML. Stopniowo zwiększaj jego wykorzystanie według potrzeb lub użyj go tylko do kilku dynamicznych elementów.

Stwórz nową aplikację Reactową

Początkowo możesz zacząć od napisania prostej strony w HTML-u z użyciem tagów <script>. To zajmie tylko chwilę!

Gdy będziesz rozwijać swoją aplikację, zacznij myśleć o bardziej zintegrowanym środowisku. Istnieje kilka narzędzi JavaScriptowych, które mogą być pomocne w rozwoju większych aplikacji. Każde z nich, po niewielkiej lub braku konfiguracji, pozwoli na pełne wykorzystanie możliwości Reacta.

Ucz się Reacta

Ludzie z różnych środowisk i z różnymi preferencjami uczenia się mogą zacząć naukę Reacta na różne sposoby. Mamy nadzieję, że ta sekcja przewodnika będzie pomocna zarówno dla osób preferujących naukę praktyczną, jak i teoretyczną.

  • Jeśli preferujesz naukę poprzez praktykę, zacznij od naszego przewodnika praktycznego.
  • Jeśli wolisz systematyczne opanowywanie podstawowych zagadnień, zacznij od przewodnika po głównych zagadnieniach.

React, podobnie jak każda nowa technologia, ma swoją krzywą uczenia się. Z cierpliwością i praktyką odkryjesz jej potencjał.

Podstawowe przykłady

Strona główna Reacta zawiera kilka małych przykładów z edytorem kodu na żywo. Nawet jeśli nie znasz jeszcze Reacta, spróbuj zmieniać kod i obserwuj, jak wpływa to na działanie aplikacji.

Jeśli uważasz, że dokumentacja Reacta jest dla Ciebie zbyt szybka, skorzystaj z przeglądu Reacta napisanego przez Tanię Rascię. Wprowadzi Cię ona w istotne koncepcje Reacta w sposób zrozumiały dla początkujących. Po przeczytaniu tego przewodnika, spróbuj jeszcze raz zagłębić się w naszą dokumentację!

Jeśli jesteś grafikiem lub designerem, który zaczyna pracować z Reactem, te źródła mogą być dla Ciebie świetnym punktem startowym.

Źródła JavaScriptowe

Dokumentacja Reacta zakłada pewną znajomość języka JavaScript. Nie musisz być ekspertem, ale znajomość podstaw JavaScriptu ułatwi naukę Reacta. Możesz rozpocząć od przeglądu podstawowych informacji o JavaScript, co zajmie Ci od 30 minut do godziny, ale ułatwi zrozumienie Reacta.